Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti.

SPAM KORUMASI - ANTISPAM HİZMETİDigiweb Bilişim Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Spam Koruması - Antispam Hizmeti


Sistem Nasıl Çalışır?

Sizin kullanıcılarınızdan birine mail gönderildiğinde, mail öncelikle spam filtresi sunucusuna gider. Antispam filtresi gönderilen bu mailin spam olup olmadığına karar verir. Spam olduğunu tespit ederse bu maili kullanıcıya ulaştırmadan sizin kontrol panelinize düşürür. Spam değilse mail size ulaştırılır.

1. Adım
Sisteme Kayıt Olma

Öncelikle sisteme alanadınızı kayıt etmelisiniz. Bunun için firmamızı arayarak deneme hesabı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

2. Adım
MX Kayıtlarını Düzenleme

Sisteme domain kaydınız yapıldıktan sonra size gönderilecek olan dokümanda belirtildiği gibi MX kayıtlarınızı düzenlemelisiniz.

3. Adım
Spam Kontrolü

Artık herşey hazır. Filtrenize takılan spam maillerinizi size verilen kontrol paneli bilgileriyle izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Kontrol Paneli

Size özel belirlenecek olan bir kullanıcı adı ve şifre ile kontrol panelinize girdiğinizde domain adresinizdeki herhangi bir email hesabına gönderilen ve spam filtresi tarafından engellenen mesajları görebilirsiniz.

Güvenilir Liste Oluşturma

Antispam kurallarına uymadığı için sürekli filtreye takılan bir mail adresi var ise; bu email adresine ait alan adını güvenilir listeye ekleyerek o alan adından gelen maillerin filtreye takılmamasını sağlayabilirsiniz.

Spam Raporlama

Antispam filtresinin spam olarak algılayamadığı ve mail kutunuza düşen bir mesaj olduğunda, spam mail raporlama bölümünden mail mesajını sisteme rapor edebilirsiniz.

Kullanıcı Erişim Yönetimi

Kontrol panelinizden kullanıcı adı ve şifre oluşturarak her email kullanıcısı için panele erişim sağlayabilirsiniz. Panele erişen kullanıcılar sadece kendi email hesaplarına gönderilen ve filtreye takılan mesajları görebilirler.

Kara Liste Oluşturma

Sistemin spam olarak algılayamadığı ve mail kutunuza düşen bir mesaj olduğunda, eğer bu mesaj sürekli olarak aynı domain adresinden geliyor ise domain adresini bu listeye ekleyerek filtrenin engellemesini sağlayabilirsiniz.

98% Verimlilik

Antispam sistemi 98% oranında reklam maillerini ve virüslü mailleri filtrelemektedir. Domain ve mail kullanıcılarının bildirimleri doğrultusunda bu oran 100% civarına kadar yükselir.